Tribün Kıbrıs
Barış ilkleri, 0,4 saniyeyle yaşadı
Barış ilkleri, 0,4 saniyeyle yaşadı
313 views
20 Temmuz 2022 - 20:37

 

 

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize ettiği ve ana sponsorluğunu Basel Holding’in üstlendiği 2022 Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası dördüncü yarışı, 13.İskele Rallisi, geçtiğimiz hafta sonu yapıldı.

İskele Belediyesi’nin de katkılarıyla yapılan rallide Barış Kalfaoğlu-Ahmet Özerdem ikilisi zafere ulaşmayı başardı. Sezonun dördüncü rallisi, geleneksel hale gelen ve bu sezon 13’üncüsü yapılan İskele Rallisi’ydi. Rallinin ilk gününde aldıkları liderliği ralli boyunca koruyan, 8 etaplık rallide 3 etabın en iyi derecesini elde etmeyi başaran Barış Kalfaoğlu –Ahmet Özerdem ikilisi ilk kez podyumun zirvesinde yer aldılar. Kıbrıs Online Rally Team adına yarışan ikiliyi, Drift NEU Racing Team adına yarışan Halil Mulla-Mehmet Çağla ikilisi takip etti. Son etapta hata yapan Kalfaoğlu-Özerdem ikilisi ile olan yaklaşık 14 saniyelik farkı kapatmayı başaran Mulla-Çağla ikilisi, ralli zaferini sadece 0,4 saniyeyle kaçırdılar. Oldukça istikrarlı bir performans sergileyen Kıbrıs Online Rally Team’den Mehmet Çocuk-İrfan Topcu ikilisi ise podyumu tamamlayan ekip oldu.

İlk kez birlikte yarışan Barış Kalfaoğlu –Ahmet Özerdem ikilisi ilk yarışlarını kazanırlarken, elde edilen birincilik Barış Kalfaoğlu’nun ilk birinciliği oldu.

 


SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.