Tribün KıbrısBarış için Sucuoğlu’ndan destek istedilerBarış için Sucuoğlu’ndan destek istediler
179 views
30 Mart 2022 - 13:46

 

 

1 Eylül Dünya Barış Gününde Girne – Anamur arasında Barış yüzüşü gerçekleştiren Akdeniz Barış Parkuru organizatörleri, Başbakan Faiz Sucuoğlu’ndan KKTC’den 3 yıldır almakta oldukları desteği yine beklediklerini söylediler

 

Başbakan Faiz Sucuoğlu, Hacettepe Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Kuriş’i, kabul ederek görüştü.

Kuriş’e, Akdeniz Barış Parkuru Organizatörü Yüsel İskenderoğlu da eşlik ederken, kabulde Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu da yer aldı.

Ziyarette konuşan Hacettepe Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Kuriş, 3 yıldır yaptıkları açık su yüzme organizasyonunu bu yıl yine yapacaklarını, 90 km’den oluşacak olan parkurun Girne – Anamur arasında olacağını belirtti.

Her yıl 1 Eylül Dünya Barış Gününde yaptıkları organizasyonu bu yıl yine yapacaklarını ve 2 takım halinde organizasyonda yer alacaklarını belirten Kuriş, KKTC’den 3 yıldır almakta oldukları desteği bu yıl yine beklediklerini ifade etti.

Başbakan Faiz Sucuoğlu ise kabulde yaptığı konuşmada organizasyonun geleneksel hale gelmesini belirterek, geçmiş yıllarda verilen desteğin bu yılda verileceğini ifade etti. Organizasyonun anlamlı bir günde yapılacağına da dikkat çeken Sucuoğlu, kazasız – belasız bir organizasyon olmasını temenni ettiğini aktararak katılacak olan sporculara başarı diledi.

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.