Tribün Kıbrıs

Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı Denktaş, KTFF’yi ziyaret ettiBağımsız Cumhurbaşkanı Adayı Denktaş, KTFF’yi ziyaret etti
309 views
20 Ağustos 2020 - 9:35

Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı Serdar Denktaş, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nu ziyaret ederek projelerini anlattı.

Denktaş: “Spor ambargoları için ciddi bir hukuk mücadelesine gireceğiz”

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile görüşen Denktaş, sporun ve futbolun önemini bildiklerini ifade etti. Göreve seçilmesi halinde, bakanlık yaptığı dönemdeki projeleri arasında yer alan Kıbrıslı Türkler’e uygulanan spor ambargoları ile ilgili ciddi bir hukuk mücadelesine girişeceklerini ifade eden Denktaş, kendisinin de yıllardır sporun içerisinde olduğunu ve buna üzüldüğünü kaydetti.

Sertoğlu: “Toplumu ilgilendiren konulara sessiz kalmayacağız”

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu ise yaptığı konuşmada, KTFF’nin bu ülkedeki en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğunu ve kendisinin de 10 yıl federasyon, 9 yıl da Küçük Kaymaklı Spor Kulübü’nde başkanlık yaptığını dolayısıyla ülkedeki sorunları da uzun yıllardır birebir yaşadığını söyledi. Sertoğlu, KTFF ve kulüpler olarak artık toplumu yakından ilgilendiren olaylara müdahale olacaklarını ve yanlış yapılan hiçbir şeye sessiz kalmayacaklarını kaydederek, “Yıllardır bu ülke sporunun içerisinde yer alan ben ve benim gibi birçok kulüp başkanında bu hakkı görürüm.”dedi.

Denktaş ve Sertoğlu ziyaretin sonunda birbirilerine teşekkür etti. Gerçekleşen ziyarete Sertoğlu’nun yanı sıra; KTFF 1.Başkanvekili Orçun Kamalı, 2.Başkanvekili Oktay Çocuk, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Akçaba, Remzi Cengiz ve Muhittin Tolga Özsağlam katıldı.
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.