Tribün Kıbrıs
Badmintonda kurslar sona erdi
Badmintonda kurslar sona erdi
313 views
23 Ocak 2022 - 15:02

 

 

Badminton Hakemlik ve Antrenörlük Kursları, Türkiye Badminton Federasyonu eğitmenleri tarafından gerçekleştirilen uygulamalı derslerle tamamlandı

 

Badminton Federasyonu tarafından organize edilen Badminton Hakemlik ve Antrenörlük Kursları tamamlandı.

Geçtiğimiz hafta verilen teorik derslerin ardından, Türkiye Badminton Federasyonu tarafından görevlendirilen eğitmenlerle gerçekleştirilen uygulamalı derslerle, kurslar sona erdi. Hakemlik Kursu için adamıza gelen Türkiye Badminton Federasyonu MHK Başkanı Mustafa Yaşar ile Antrenörlük kursu için ülkemize gelen TC Milli Takım Antrenörleri Seyit Ali Yazgan ve Sinan Er tarafından yürütülen eğitimler dün tamamlandı.

Kursun bitiminde konuşan Badminton Federasyonu başkanı Fırat Deniz şunları söyledi: “Pandemi dönemi olmasına rağmen düzenlediğimiz kursa katılım çok iyi oldu. Kurslar süresince eğitim veren akademisyenler ile birlikte Türkiye’den adamıza gelen eğitimcilere verdikleri emekler için teşekkür ederim.

Kurs gayet verimli geçti. Bu bağlamda kurslara katılan antrenör ve hakem adaylarının kurslara gösterdikleri ilgiden dolayı memnunum. Ayrıca kurs için verdiği desteklerden dolayı TC Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik’e ve ekibine de teşekkür ederim.”

Plaket takdim edilen MHK Başkanı Mustafa Yaşar ise, yaptığı kısa konuşmada, Kıbrıs’ta her geçen gün badminton sporunun geliştiğini ve yaygınlaştığını, bu nedenle KKTC Badminton Federasyonu Başkanı Fırat Deniz ve yönetim kurulunu tebrik ettiğini söyledi.

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.