Tribün KıbrısBadmintoncular, Badminton Federasyonu’ndan izin almadılarBadmintoncular, Badminton Federasyonu’ndan izin almadılar
87 views
20 Eylül 2023 - 8:20

KKTC Badminton Federasyonu, geçtiğimiz hafta sonu Güney Kıbrıs’ta turnuvaya katılan sporcuların organizasyona federasyondan izinsiz olarak katıldığını açıkladı.

KKTC ve Türkiye Milli Takım sporcularının Güney Kıbrıs’ta federasyondan izinsiz lisans çıkartıp yarışması ile federasyon açıklama yaptı. KKTC Badminton Federasyonu’nun açıklaması şöyle:

Geçtiğimiz hafta sonu federasyonumuzdan izin almaksızın Güney Kıbrıs’ta turnuvada oynayan sporcular için basın açıklaması yapma zarureti doğdu.

Bazı sosyal medya hesaplarında Güney Kıbrıs’ta ki turnuvaya katılan sporcuların durumu hakkında yanlış bilgilendirmeleri ortadan kaldırmak için bu açıklamayı yapma gereğini duyduk.

1617 Eylül 2023 tarihinde Güney Kıbrıs’ta düzenlenen turnuvaya Badminton Federasyonumuza kayıtlı kulüplerin lisanslı sporcularının, katıldığı turnuva ile ilgili federasyonumuzdan izin alınmadığını belirtmek isteriz. Yaptığımız araştırmaya göre federasyonumuza bağlı lisanslı sporcuların izinsiz olarak Güney Kıbrıs’ta turnuvaya katıldıkları ve Güney Kıbrıs’ta lisans çıkarttıklarını tespit ettik. Bu konu ile ilgili durum incelenmiş olup Spor Dairesi’ne bildirilmiştir.

İzinsiz olarak turnuvaya katılan federasyonumuza bağlı 5 lisanslı sporcunun ki bunlardan 4 tanesi KKTC Milli Takımı ve 1 tanesi de Türkiye Milli Takımı sporcusu olması nedeni ile de konu Türkiye Badminton Federasyonu’na iletilmiş olup süreç birlikte yürütülmektedir. İlerleyen günlerde konu ile ilgili gerekli bilgiler kamuoyuna paylaşılacaktır.”

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.