Tribün KıbrısAyda Tilki Kupası, Erdem Akademi’ninAyda Tilki Kupası, Erdem Akademi’nin
62 views
18 Eylül 2023 - 19:06

 

 

Kickboks Federasyonu tarafından organize edilen 2023 Kickboks Ligi 3. Ayak Müsabakaları ve 15. Ayda Tilki Kickboks Şampiyonası, dün Lefkoşa’da Atatürk Spor Salonu’nda yapıldı.

Sporcuların yapılan sağlık kontrolünden sonra, müsabakalara geçildi. Alt Minikler, Minikler, Yıldızlar, Gençler, Büyükler ve Veteranlar kategorilerinde, Müzical Form, Point Fighting ve Light Contact disiplinlerinde yapılan ve federasyona bağlı 6 dernekten 75 sporcunun yarıştığı şampiyona çekişmeli müsabakalara sahne oldu.

Müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara madalyaları ve kazanan takımlara kupaları Federasyon yetkilileri, Ayda Tilki’nin ailesi ve Gönyeli – Alayköy Belediye Başkanı Hüseyin Amcaoğlu tarafından verildi.

Ödül töreninde, Ayda Tilki’nin eşi Savaş Tilki’ye şampiyonaya katılımlarından dolayı federasyon başkan yardımcısı Ümit Nusret tarafından, Gönyeli – Alayköy Belediye Başkanı Hüseyin Amcaoğlu’na şampiyonaya katılımlarından ve katkılardan dolayı federasyon başkanı Niyazi Demirel tarafından, plâket takdim edildi.

  1. Ayda Tilki Kickboks Şampiyonası 1’incilik kupasının 103 puanla Erdem Akademi Spor Derneği,  2’ncilik Kupasını 94 puanla Gazimağusa İhtisas Spor Derneği ve 3’üncülük Kupasını 78 puanla Şimşek Savunma Sanatları Derneği sahip oldular.
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.