Tribün Kıbrıs
Atletizmde Sakallı dönemi
Atletizmde Sakallı dönemi
359 views
27 Şubat 2022 - 12:04

 

 

KKTC Atletizm Federasyonu’nda Halil Samani başkanlık görevini Ferhat Sakallı’ya devrederken federasyonda Sakallı dönemi de başlamış oldu

 

KKTC Atletizm Federasyonu’nda olağanüstü seçimli genel kurul, federasyonun Hasan Ruso Lokali’nde gerçekleştirildi.

Başkan Halil Samani’nin 11 Şubat 2022 tarihinde görevi bırakma kararı sonrasında düzenlenen genel kurulda tek aday olan Ferhat Sakallı üyelerin onayını alarak federasyonun yeni başkanı seçildi.

Samani raporları üyelere aktardı

Genel kurulda Divan Başkanlığı görevini Mehmet Aközer, sekreterlik görevlerini Hüseyin Ballı ve Duygu Türkan üstlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Halil Samani 2021 yılı faaliyet programını üyelere aktardı. Faaliyetlerin pandemiden dolayı etkilendiğini söyleyen Samani yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken, rapor üyeler tarafından onaylandı. Samani daha sonra 2022 yılı faaliyet programını üyelere sunarken yeni gelecek yönetimin programı değiştirme hakkının olduğunu ifade etti. Samani son olarak mali bilançoyu üyelere aktarırken bilanço da üyeler tarafından onaylandı.

Sakallı: El birliği ile canla başla çalışacağız

Raporların sunulmasının ardından gündem gereği başkanlık seçimine geçildi. Başkanlık için tek aday olan Ferhat Sakallı, üyelerin oylarıyla federasyonun yeni başkanı oldu.

Sakallı yaptığı konuşmada atletizme sporcu olarak başladığını ve bugünlere geldiğini söyleyerek, federasyonu olduğu konumdan daha yukarıya çıkarmak için el birliği ile canla başla çalışacaklarını aktardı ve Halil Samani’ye teşekkür etti.

 

 
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.