Tribün Kıbrıs
Atletizmde para ödüllü Kıbrıs Şampiyonası düzenlenecek
Atletizmde para ödüllü Kıbrıs Şampiyonası düzenlenecek
394 views
23 Temmuz 2022 - 8:20

 

 

Atletizm Federasyonu, en yüksek puanı elde edecek sporculara 2 bin 500’er Türk Lirası para ödülünün verileceği, kulüplerde lig şampiyonluklarının belirleneceği Kıbrıs Şampiyonasını düzenleyecek

 

KKTC Atletizm Federasyonu sezonu ilk kez organize edeceği Kıbrıs Şampiyonası ile tamamlayacak.

Federasyon tarafından yapılan açıklamada şampiyona 23 – 24 Temmuz tarihlerinde Lefkoşa Atatürk Stadı’nda yer alacak. Yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde yapılacak yarışmalar saat 19.00’da başlayacak. Kulüplerin yanı sıra ferdi lisanslı sporcular da şampiyonada yer alıp yarışabilecek.

En çok puan alan sporculara ödül

İki gün gerçekleştirilecek yarışlar sonunda Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) puan cetveline göre yarışmalar genelinde kadınlarda ve erkeklerde en yüksek puanı elde edecek sporculara 2 bin 500’er Türk Lirası para ödülü de takdim edilecek. Yarışlarda ayrıca kulüplerin elde edeceği sonuçlara göre lig şampiyonlukları da belirlenmiş olacak.

Sezonun son yarışı

Şubat ayında göreve gelen Ferhat Sakallı başkanlığındaki KKTC Atletizm Federasyonu yönetimi, ilk olarak eğitim faaliyetlerine ağırlık verdi. Hakem ve antrenörlere yönelik eğitim faaliyetlerinin ardından Birkan Uzun Zirve Yarışı, Hasan Ruso Yarışları, Orhan Demircan Atmalar Kupası ve yol yarışları gibi birçok yarış organize edilirken, sezon hafta sonunda düzenlenecek Kıbrıs Şampiyonası ile tamamlanacak.
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.