Tribün KıbrısAtikoğlu: Hakemliğe bırakmak için başlamadımAtikoğlu: Hakemliğe bırakmak için başlamadım
608 views
18 Ocak 2022 - 21:06

 

 

Sabriye Atikoğlu “Üst liglerde görev almak da hedeflerim arasındadır. Sonuçta hakemliğe bırakmak için başlamadım. Üst liglerde de kendimi ispatlamak isterim.” açıklamasını yaptı

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu tarafından İktisatbankası BTM Birinci Lig maçlarında orta hakem olarak görevlendirilen Sabriye Atikoğlu, başarılı yönetimleriyle takdir topladı.

Sabriye Atikoğlu, Mağusa Haber Ajansı (MHA) Spor Web TV ekranlarında yayınlanan “Sporda Gündem” programında açıklamalarda bulundu. Sabriye Atikoğlu’nun programdaki açıklamaları şöyle:

“Hakemliğe 2011 yılında başladım. Daha önce genç takım maçlarında orta hakemlik görevi yapmıştım.

Ama BTM maçlarında orta hakemlik büyük bir heyecandır. Kolay bir şey değildir.

Zaten hakemlik çok zordur. Sonuçta saha içerisinde tüm kitleye hitap ediyoruz. Sahada kendimizi kanıtlamak da zorundayız. Bu nedenle de büyük baskı olur. Ama her şeye rağmen elimden geldiğimce hakemlikte ilerlemeye çalışırım.

Maçtan önce de baskı olur ama bir maçta hata yapmışsam onun baskısı daha kötüdür. İstemeden de olsa hata yaptığım bir maçtan sonra üzülüp, ağladığım da çok oldu.

Şimdiye kadar çıktığım maçlarda aşırı itiraz görmedim. İtirazlar olur tabii ki, onları da anlayışla karşılarım. Sonuçta sahada kazanmak isteyen taraflar vardır. Sahada bize karşı büyük saygı vardır.

Üst liglerde görev almak da hedeflerim arasındadır. Sonuçta hakemliğe bırakmak için başlamadım. Üst liglerde de kendimi ispatlamak isterim.”

 

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.