Tribün KıbrısAmcaoğlu, İzel Turnuvasında hedefe attıAmcaoğlu, İzel Turnuvasında hedefe attı
631 views
14 Şubat 2022 - 19:58

 

 

Ali Sıtkı/Mukaddes İzel – Ali Sıtkı İzel Açık Anı Darts Turnuvasında, Faik Amcaoğlu şampiyon, Sedat Sedatgil ikinci, Kurtuluş Gamla üçüncü oldu. Ahmet Ormancı ve Hüseyin Orakcıoğlu da gecede özel ödüller aldılar

 

İsmet KARAOSMAN

Güzelyurt Darts Birliği (GDB) organizasyonunda ve Binatlı Yılmaz Spor Kulübü (BYSK) sponsorluğunda GDB Ferdi Darts Şampiyonasına puan veren ikinci turnuva olan Ali Sıtkı/Mukaddes İzel (Dede-Nine)- Ali Sıtkı İzel (Torun) Açık Anı Darts Turnuvası yapıldı.

BYSK lokalinde 36 kişilik bir katılımla gerçekleşen turnuvada en yüksek 180 sayıların ve en az dartta 15 dartın atıldığı gecede rakiplerine üstünlük sağlayan Faik Amcaoğlu, Sedat Sedatgil, Kurtuluş Gamla ve Hüseyin Orakcıoğlu yarı finallerde oynamaya hak kazandılar. Yarı finalin ilk maçında Sedat Sedatgil rakibi Kurtuluş Gamla’yı 3-1 yenerek finale kalırken, Kurtuluş Gamla da üçüncülük maçına çıkmaya şans elde etti. Diğer yarı final maçında da Faik Amcaoğlu rakibi Hasan Bozbeyli’yi 3-0’la geçerek diğer finalist olurken Hasan Bozbeyli de üçüncülük maçına çıktı.

Üçüncülük maçında 2 – 0 geriden gelen Kurtuluş Gamla maçı 3 – 2 alıp gecenin üçüncüsü olurken, finalde de Faik Amcaoğlu rakibi Sedat Sedatgil’i 3 – 0 alarak turnuvanın şampiyonu oldu. Gecenin yan ödüllerinde de: “En Yüksek Sayı Atan” ödülünü 180 atan Kurtuluş Gamla , “En Yüksek Sayıdan Bitiren ” ödülünü 125 sayı ile Ahmet Ormancı “En Az Dartta Bitiren ” ödülünü 15 dart ile Hüseyin Orakcıoğlu aldılar.

Turnuvanın ödüllerini İzel ailesinden Hanife İzel Akel, Nahide İzel Karamanoğlu, Cemal Akel, BYSK asbaşkanı Hasan Camcıoğlu, Mukaddes Karamanoğlu ve İbrahim Karamanoğlu

SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.