Tribün KıbrısAliusta’dan Kuzey Kıbrıs Drag ve Spor Otomobil Derneği‘ne destekAliusta’dan Kuzey Kıbrıs Drag ve Spor Otomobil Derneği‘ne destek
555 views
06 Eylül 2020 - 20:26

 

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği başkanı Burçin Aliusta, sosyal medya hesabından bir yazı yayınlayarak eleştirilere maruz kalan Kuzey Kıbrıs Drag ve Spor Otomobil Derneği’ne destekte bulundu:
“Dün akşam Kuzey Kıbrıs Drag ve Spor Otomobil Derneği bu senenin ilk Drag yarışını gerçekleştirdi. Organizasyonu düzenleyen arkadaşlarımın Günlerce nasıl ne şekilde ülke sporuna ve motorsporlarına gönül vermiş camiaya nasıl emek ve mesailer harcadığına bizzat şahit birisi olarak herkesi Gönül’den tebrik ederim. Yarış için kurulan tribunleri dolduran yüzlerce kişinin ve yarışmak için kayıt yaptıran onlarca yarışmacının bu tür organizasyonlara ne kadar ilgi ve alakanın olduğunu bir kez daha ispatladı. Aynı gemide yer alan biz motorsporları camailarının yıllardır her tür platformda ve ilgili makamlarda ısrarla dile getirdiğimiz, motorsporları için her türlü donanıma uygun bir pistin ülkemize kazandırılması çağrılarımız hep sonuçsuz kalmıştır. Dünkü organizasyon bunu bir kez daha göstermiştir ki tüm motorsporlarının kullanabileceği , konferans salonlarının olduğu , kulüp ve derneklerin lokallerinin olduğu , yarış ve festival sergi antrenman veya kurslar için aktif ve tam teşekküllü bir yapının artık şart olduğu gerçeği bir kez daha ispatlanmıştır. Her kişi kendi sağlığı ve güvenliğinden sorumludur. Organizasyon herkese maske ve hijyen malzemelerini dağıtarak üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirdi.
Dünkü organizasyonu eleştirenler, keşke kulüplerde , otellerde , diskolarda barlarda , eller havaya olan mekanlarda , düğün dernek gibi yerlerde , seçim gezilerinde oluşan kalabalıkları da eleştirseydi. Keşke Daha birkaç hafta evvel gerçekleşen ve Atatürk stadyumunda binlerce kişinin yanyana izlediği kıbrıs kupası finalindeki “ dolu tribünleri özlemiştik “ başlıklarına alkış tutanlar dünkü drag yarışına da aynı desteği ve alkışı da gösterebilselerdi.
Umarım bu sefere değil 4 bin , 8 bin kişinin izleyebileceği yarışlar organize edilir de biz de alkış tutarız …
#KKDSOD #yalnızdeğilsiniz”
SON DAKİKA HABERLERİ
POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.