Tribün Kıbrıs

Afrodisia heyecanı başladı

Afrodisia heyecanı başladı
63 views
25 Eylül 2021 - 10:57
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kyrenia Offroad Derneği’nin organize ettiği 2021 sezonun ilk Ralli-Raid yarışı olan Alpcans Afrodisia Offroad Ralli-Raid2021, 24-26 Eylül 2021 tarihleri arasında Lefke’de bulunan Alpcan Tower Mira önünde yapılan seremoni ile başladı.

Alpcans Afrodisia Offroad Ralli-Raid 2021”de ilk günün seyici etabı olan “Alpcan SSS”, Lefke Avrupa Üniversitesi üzerindeki alanda geçildi. Yarışın ikinci günü olan bugün ralli kategorisi yarışçıları hız limitinin olmadığı 4 kapalı etap geçecekler. Raid kategorisi yarışçıları ise 2 koordinat etabı ile günü noktalayacaklar. ATV, UTV ve Motosikletlerin yarışacağı macera kategorisinde ise 4 etap hazırlandı. Yarışın son günü olan Pazar günü ise tüm kategoriler yol notu ile 2 açık etap geçip finişe ulaşacaklar.

Yarışa 3 kategoride toplam 35 ekip yarışıyor. Ralli kategorisinde 6 ekip, Raid kategorisinde 21 ekip ve macera kategorisinde 8 ekip birincilik mücadelesi veriyor. Ralli kategorisi ekipleri kapalı etaplarda zamana karşı hız limiti olmadan, açık etaplarda ise hız limiti ile yol notlarıyla finişeulaşmaya çalışacak. Raid kategorisinde ise ekipler koordinat etaplarında ve yol notu ile en kısa kilometreyi kesmeye çalışacaklar. Macera kategorisi yarışçıları ise navigasyonlaverilen güzergahı tamamlamaya çalışacaklar.


SON DAKİKA HABERLERİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.